Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Вавринів Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Вавринів Л. А. 
Суспільно-географічне дослідження соціальної поведінки молоді Тернопільської області : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Л. А. Вавринів; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше проведено суспільно-географічне дослідження соціальної поведінки молоді Тернопільської області із застосуванням бігейвіористського та геоінформаційного підходів. Визначено вплив чинників на поведінку населення регіону. Створено серію картографічних моделей поведінки населення регіону. На основі детального вивчення соціальної поведінки молоді, чинників, які її зумовлюють, обгрунтовано напрями зменшення асоціальних явищ у молодіжному середовищі на території регіону дослідження. Набули подальшого розвитку теоретико-методологічні засади суспільно-географічного вивчення поведінки молоді, підходи до суспільно-географічного вивчення поведінки людей - бігейвіористичний, геоінформаційний. Вдосконалено методику суспільно-географічного дослідження поведінки молоді, передусім виявлення рівня поширення асоціальних явищ у молодіжному середовищі регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-ТЕР)2 + С5*423.122*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вавринів Л. А. 
Суспільно-географічне дослідження поведінкового середовища як чинника формування поведінки молоді / Л. А. Вавринів // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2013. - Вип. 1. - С. 148-154. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З'ясовано зміст поведінки індивіда, проаналізовано чинники, що визначають формування поведінкового середовища молоді. Виявлено, що людина орієнтує свою поведінку згідно з поведінковим середовищем, яке формується з просторової інформації та є частиною геоінформативного середовища людини. Тим самим підтверджено, що життя та діяльність особистості здійснюються в межах певної територіальної спільності та тому саме така спільність зумовлює соціальну поведінку людини. Усвідомлення людиною потреб породжує інтерес, він є основою поведінки людини, ставлення її до навколишнього світу. Висвітлено, що поведінка молоді визначається багатьма установками, які існують в суспільстві, системою соціальних чинників і норм, складом ціннісних орієнтирів. Водночас на поведінку особистості мають вплив і такі чинники, які стосуються суто до неї, зокрема, її вік, місце мешкання, стан родини та стиль виховання в сім'ї, соціальний статус, риси характеру, стан здоров'я та ін. Отже, функціонування окремих спільнот, загальні їх риси та поведінка окремих індивідів - результат своєрідного впливу системи чинників. Проаналізовано регіональні відмінності впливу цих чинників в Україні, а також серед міських і сільських поселень Тернопільської області. Встановлено т. з. молодіжні проблеми: низький рівень життя, безробіття, шлюбно-сімейні проблеми, погіршення стану здоров'я, зростання рівня соціальних відхилень (злочинність, пияцтво, наркоманія, проституція). Вік формування пагубних звичок серед молоді з кожним роком молодшає. Непідготовленість сучасної молоді до дорослого життя потребує реалізації виваженої молодіжної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.2 + Ю951.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вавринів Л. А. 
Поширення злочинності серед молоді як наслідок економічних і соціальних процесів, що відбуваються у регіоні (на прикладі Тернопільської області) / Л. А. Вавринів // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2013. - Вип. 2. - С. 89-95. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Злочинність, як прояв девіантної поведінки, що спостерігається у суспільстві, належить до соціальних негараздів. Проблема злочинності, яка зумовлена сьогодні негативними соціально-економічними та політичними процесами, є однією із найгостріших у сучасному суспільстві. Визначено соціально-демографічні чинники формування та поширення злочинності, проаналізовано вплив цих чинників на динаміку, стан і територіальну структуру злочинності залежно від віку, роду діяльності та місця мешкання. Проаналізовано рівень злочинності у регіонах України та по районах Тернопільської області. З'ясовано, що зростання злочинності та кількості зареєстрованих злочинів є невід'ємною ознакою сучасного українського суспільства та регіону і пов'язане, в першу чергу, з кризовим станом господарства в країні, нестабільним податковим законодавством та законодавчою неврегульованістю підприємницької діяльності, особливо малого та середнього бізнесу. Велике занепокоєння викликає явище злочинності серед неповнолітніх, які в майбутньому становитимуть працездатне населення та основну частину економічно-активного населення області. Тому ситуація є дуже нестабільною та складною, що зумовлює її запобігання, пошук нових методів і заходів, які б сприяли поступовому зменшенню злочинності у середовищі неповнолітніх. Девіантні форми поведінки підлітків та молоді очолюють такі види, як: тютюнокуріння, алкоголізм, токсикоманія та наркоманія, жорстока поведінка підлітків. Все це служить передумовами для ранньої злочинності. Розповсюдження злочинності у нашому суспільстві пов'язане із соціальною структурою населення: збільшення кількості безробітних, розлучень, матерів-одиначок, посилення розшарування населення за доходами. Ці процеси охоплюють майже усі верстви населення та сприяють відокремленню індивіда від культури та соціуму. Необхідна активна державна політика у створенні економічних, соціальних і політичних умов для забезпечення потреб молоді, реалізації її навчальних і трудових інтересів. Отже, соціальне неблагополуччя проявляється, передусім, у злочинності, яка є багатовимірним, багатоаспектним феноменом і перебуває у складній залежності й опосередковаму зв'язку з різними економічними, соціальними, політичними, культурними, духовними процесами, що відбуваються в суспільстві та сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР-4ТЕР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського